FAQ

Zjava to konwent, czyli zlot miłośników fantastyki. W ciągu trzech dni spotykamy się, żeby zagrać w RPG (Role Playing Games, zwane także grami fabularnymi), larpy (Live Action Role-Playing; są trochę podobne do teatru), gry planszowe oraz karcianki. Będziemy też rozmawiać o naszych pasjach i dzielić się wiedzą. Każdego witamy z otwartymi ramionami!

Kiedy? 17-19 lutego 2023 (piątek-niedziela)
  • 17 lutego akredytacja startuje o 17:00, program o 18:00,
  • 18 lutego akredytacja startuje o 9:00, program o 10:00,
  • 19 lutego akredytacja startuje o 9:00, program o 10:00.
Gdzie? Szkoła Podstawowa nr 388 im. Jana Pawła II
Deotymy 25/33, 01-407 Warszawa
Uwaga: na terenie szkoły nie ma parkingu. Trzeba parkować w okolicy.

Uwaga: zamykamy szkołę na noc – między 00:00 a 09:00 nie wpuszczamy do budynku.

Wejściówka kosztuje 60 złotych. Wszyscy – od organizatorów po uczestników – płacą tyle samo. W ten sposób wspólnie składamy się na pokrycie kosztów imprezy.

To proste, musisz tylko przejść akredytację. Polega na tym, że zostawiasz nam kilka swoich danych (imię, nazwisko, wiek i miejsce zamieszkania) oraz zobowiązujesz się przestrzegać regulamin konwentu. (Możesz go przeczytać tutaj – piszemy w nim, po co nam te dane, więc warto). Następnie płacisz za wejście i dostajesz od nas pakiet uczestnika. I już, koniec formalności 🙂

Osoby niepełnoletnie muszą mieć koniecznie zgody rodziców!

Szkoła, która nas gości, chciałaby zachować podłogi w dobrym stanie 🙂 Dlatego wszyscy obecni muszą mieć czyste buty o cienkiej podeszwie, żeby wejść do budynku. To obowiązkowe dla wszystkich, niezależnie od tego, co robimy na konwencie – zobaczysz organizatorów w kapciach w króliczki i bałwanki.

Jeśli zapomnisz butów na zmianę, w szatni możesz kupić ochraniacze na buty.Uwaga: buty na zmianę to nie glany, trapery ani szpilki. Nawet, jeśli są czyste.

Niestety nie. W budynku jest dużo progów, wąskich korytarzy i schodów, a to uniemożliwia poruszanie się osobom na wózkach. Brakuje też oznaczeń w języku Braille’a, co utrudnia poruszanie się osobom niedowidzącym.
Jeśli poruszasz się o kulach, dasz radę – pomożemy Ci. Daj znać.

Nie. Bezwzględnie nie. Zjava jest na terenie szkoły, a poza tym chcemy, żeby wszyscy uczestnicy czuli się bezpiecznie.

Nie, na terenie szkoły zamontowany jest nowoczesny system przeciwpożarowy i wykrycie przez niego ognia oznacza automatyczne powiadomienie i przyjazd straży pożarnej.