Domek:
W ciągu dwunastu rund zbierzesz tyle kart, by zapełnić swoją planszę pokojami, wybrać kolor dachu i znaleźć miejsce na stylowe lub praktyczne dodatki, tworząc tym samym niepowtarzalny „Domek” z charakterem. Na koniec gracze porównują swoje dzieła i zliczają punkty za funkcjonalność, dobry projekt, jakość dachu i wykończenie całości.

Wyścig Tytanów:
Szykuje się wyścig tytanów! Wciel się w jeźdźca tytanicznego wierzchowca i spróbuj wygrać tę zaciekłą gonitwę przy pomocy siły, sprytu i przeróżnych magicznych artefaktów.
Taranuj przeciwników, żeby ich osłabić, a z pewnością jako pierwszy przekroczysz metę i zostaniesz kolejną legendą Neverworld!
Wyścig Tytanów to szybka i pełna emocji gra, wymagająca zarówno planowania, jak i podejmowania ryzyka. Każdy z graczy wciela się w innego, niezwykłego jeźdźca dosiadającego tytanicznego wierzchowca.

Adrenalina:
Adrenalina to planszowy odpowiednik komputerowych strzelanin, w którym trup ściele się gęsto, a martwi zawodnicy błyskawicznie wracają do gry, by mścić się na swoich oprawcach!
To soczysta, dynamiczna gra taktyczna, gdzie trwa nieustanna walka na śmierć i życie, a interakcja między graczami z tury na turę staje się coraz bardziej zaciekła. Mnogość i zróżnicowanie uzbrojenia oraz dwustronna plansza zapewniają wiele godzin ekscytującej zabawy!

Unanimo:
Zapytajcie tych, którzy wystąpili w Familiadzie, czy łatwo jest trafić w najłatwiejsze i najczęściej padające odpowiedzi… Unanimo gwarantuje podobne emocje, co najbardziej popularny w Polsce teleturniej ostatnich lat. Przekonaj się, jak odpowiedzieli ankietowani w Twoim domu!

Zapraszamy do posłuchania o naszych planach wydawniczych na 2017 rok! Opowiemy o nich w sobotę o godzinie 17:00 w sali prelekcyjnej Planszówki.

zjAva - Black Monk

Vudu
W Vudu wcielasz się w czarownika, który zbiera składniki do wyszukanych klątw. Staniesz się adeptem czarnej magii i będziesz rzucać uroki na przeciwników, utrudniając im życie. Pilnuj, by przestrzegali ich skutków – albo zmierzyli się z konsekwencjami. Uważaj jednak, bo nawet na największych szczęściarzy czekają niemiłe niespodzianki od losu… Nauka gry na stoisku Black Monk Games!

Munchkin: Lista Skarbów
Gra czerpie z tego, co najlepsze w Liście Miłosnym wydawnictwa Bard i Munchkinie od Black Monka. Gracze będą musieli podjąć ryzyko, zdać się na łut szczęścia i spróbować dedukcji, a wszystko to w pełnym absurdalnego humoru świecie Munchkina! Szybka, intuicyjna gra karciana, którą możesz zabrać wszędzie i zagrać zawsze. Nauka gry na stoisku Black Monk Games!

Munchkin – pełna kolekcja
Fantasy, Piraci, Zombie, Cthulhu, Legendy, Kosmos… czyli wszystko, czego dusza może zapragnąć. Przyjdź i wybierz swój ulubiony świat, pokonaj potwory, zgarnij ich skarby i wykiwaj kumpli! Bez tego całego durnego odgrywania postaci. Munchkin jest pełną negatywnej interakcji przygodową grą karcianą, w której tworzysz postać i walczysz z Potworami, by zdobyć 10 Poziom i wygrać. Chcesz to zrobić pierwszy i dlatego nic nie przeszkodzi Ci wbić nóż w plecy koledze z drużyny. Nauka gry na stoisku Black Monk Games!

zjAva - Cube

Ashes: Odrodzenie z popiołów to rozszerzalna gra karciana, w której poprowadzisz jednego Odrodzonego przez serię kolejnych potyczek. Będziesz musiał użyć całego swojego sprytu, aby jak najlepiej wykorzystać potencjał talii oraz wybranych przez Ciebie kości. Każda decyzja może być kluczowa, każdy błąd boleśnie wykorzystany przez przeciwnika.
W grze takiej jak ta rozgrywka nie kończy się na rozegranej partii. Ashes: Odrodzenie z popiołów pozwala na tworzenie unikatowych rozwiązań dzięki możliwości ciągłej adaptacji talii i szukaniu własnej strategii gry. Poczynając od wyboru Odrodzonego po kości magii, na podejściu do przeciwnika kończąc.

Blueprints
Gracze wcielają się w rolę architektów, którzy rywalizują o nagrody i trofea za swoje projekty. Wyżej, lepiej, bardziej ekologiczne, więcej światła w budynku, bardziej wytrzymały budulec, bliższy naturze. Każdy kierunek może okazać się zwycięski, jeśli tylko zwrócisz uwagę na przeciwników, dopieścisz swój projekt i dopisze Ci trochę szczęścia. Zostań architektem!

Czary Mary
Czarodzieje zebrali się u stóp wieży arcymaga z nadzieją, że znajdą w niej wyjątkowe zaklęcia i receptury, które dadzą im potężną moc i uczynią najsilniejszymi ze wszystkich. Nie ma co się dziwić, że w takim tłoku szybko dochodzi do sprzeczki, a ogniste kule i gromy z nieba zaczynają śmigać nad pojedynkującymi się postaciami! Czy wystarczy Wam sprytu i zimnej krwi, żeby pozostać ostatnim na polu bitwy i otworzyć wrota mistycznej budowli?
W Czary Mary gracze korzystać będą z zaklęć, aby wyeliminować przeciwników z gry i zostać najpotężniejszym magiem na świecie! Tylko ci, którzy potrafią połapać się w ogólnym bałaganie, przechytrzyć konkurentów i zgadnąć, jakimi czarami dysponują, sięgną po ostateczne zwycięstwo!

Kupcy z Osaki
Kupcy z Osaki to świetna ekonomiczna gra, w której gracze wcielają się w rolę japońskich kupców, decydujących się na trudną i ryzykowną drogę z Osaki do Edo. Będziecie zbierać potrzebne monety, kupować dobra lub rezerwować je na przyszłość. Każda Wasza decyzja wpływa na sytuację na planszy.
W Kupcach z Osaki dobre planowanie ruchów i przewidzenie zachowań przeciwnika jest elementem kluczowym. Każde zakupione dobro przybliża statki z nimi do Edo, gdzie nastąpi wypłata zysków. Niestety może to oznaczać, że inne statki utkną w tym czasie na wodach Czarnego Przypływu, z którym nikt nie jest w stanie wygrać.

zjAva - Egmont

Imperial 2030
Gra dla 2–6 graczy, która w doskonały sposób łączy ekonomię i taktykę. Pozbawiona elementu losowego w postaci kości czy kart, będzie wyjątkowym sprawdzianem Waszych strategicznych umiejętności!

Concordia
Gracze stają się rzymskimi patrycjuszami, których zadaniem jest rozbudowa potęgi własnego rodu i zaskarbienie przychylności bogów. Będą wysyłać kolonistów w różne zakątki Imperium, tworzyć sieć handlową, sprzedawać i kupować różne dobra. Nominacja do prestiżowej Kennerspiel des Jahres.

Hansa Teutonica
„Hansa Teutonica” jest bardzo wysoko ocenianą eurogrą, co potwierdzają liczne nagrody i nominacje, w tym Golden Geek za najlepszą grę strategiczną. Zwycięstwo można osiągnąć na wiele sposobów, dzięki czemu z przyjemnością się do niej wraca, za każdym razem wypróbowując nowe strategie.

El Gaucho
Gracze są południowoamerykańskimi hodowcami bydła. Wysyłają swoich gauchów na Pampę albo do miejsc specjalnych, aby zdobyć jak najwięcej krów. Wszystkie akcje w grze wymagają użycia kostek, które dobierane są z kościanego rodeo. „El Gaucho” jest eurogrą o średnim stopniu trudności. Świetnie będą się przy niej bawić zarówno doświadczeni gracze, jak i osoby dopiero poznające bardziej zaawansowane planszówki.

Antarktyda
Celem graczy jest budowa ośrodków naukowych, farm hodowlanych i baz przemysłowych na Antarktydzie. Gra wyróżnia się nowatorskimi rozwiązaniami mechaniki gry. Spodoba się wszystkim graczom, którzy szukają ciekawej rozgrywki, ale też nowych pomysłów w grach planszowych.

zjAva - Lucrum Games

 Wyspa kwitnącej wiśni/Honshu
Perełka Essen 2016! Kto stworzy najlepszy projekt dla cesarza? Architekci próbują zbudować prestiżowe miasto… z kart! Budynki, lasy, jeziora i fabryki przydają się w różny sposób, a zagrane karty muszą nachodzić na lub być wsunięte pod fragmenty kart leżących na stole.

Gorączka podziemnej mocy
…czyli „Wojownicy podziemi”grają w „Dobble”, i to na dwie ręce! Kontrolujesz dwóch bohaterów: jeden z nich to Twoja lewa dłoń, a drugi to prawa! Bijąc potwory, możesz rozwijać umiejętności swoich postaci, żeby lać nimi jeszcze mocniej i skuteczniej! 12 minut czystej nawalanki z masą wrzasków i emocji.

NAJEMNICY – Trylogia negatywnej interakcji
Parszywa drużyna – Magią i mieczem – Nieświęte przymierze
Coś dla fanów “Dominiona” i “Intrygantów”! Jeśli uwielbiasz karty, ciosy i combosy, musisz spróbować. Trzy części, w każdej sześć profesji, różne strategie i możliwość łączenia talii na kilka sposobów.

JAK WŚCIEKŁE PSY
Gra inspirowana jednym z najlepszych filmów Tarantino. Pan Pink, pan Brown i reszta gangsterów dzieli łupy w starym magazynie. Już słychać syreny radiowozów, czasu jest mało, a ponieważ gangsterzy się nie znają, nie mają żadnych skrupułów. Gra od 6 do 12 osób.

    Wyspa Skye
Walcz o dominację nad Wyspą Skye. Król może być tylko jeden! Zostanie nim ten spośród Lairdów, którego klan podbije najwięcej terytoriów i wykaże się sprytem w handlu. Każda kolejna rozgrywka będzie zupełnie inna niż poprzednie.

Pandemic: Czas Cthulhu
Pandemic: Czas Cthulhu jest grą kooperacyjną. Każdy gracz ma swoją rolę i specjalne umiejętności, które dobrze wykorzystane zwiększą Waszą szansę na wygraną. Wszyscy jednocześnie albo wygracie, albo przegracie.

Flick’em up
Witaj w ekscytującym świecie „Flick ‘em Up! – Dzika Strzelanka”. Dzięki wciągającym scenariuszom i wyjątkowym elementom krajobrazu przekształcisz swój stół kuchenny albo podłogę w salonie w małe, lecz bezwzględnie rządzone miasteczko na Dzikim Zachodzie. Załaduj kule do swojego colta, ukryj się i strzelaj. Jeśli zakładasz, że Twoi wrogowie okażą Ci litość, jesteś głupcem.

Patchwork
Stworzenie pięknej kołdry nie jest łatwe: wymaga wysiłku i czasu, a dostępne kawałki materiału nie zawsze chcą do siebie pasować. Musisz więc wybierać je bardzo uważnie i mieć solidny zapas guzików, który nie tylko pozwoli Ci zakończyć kołdrę, ale uczyni ją lepszą i ładniejszą od rękodzieł konkurencji.

Pandemia
Cztery choroby wydostały się na świat. Przed drużyną specjalistów w różnych dziedzinach stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na te epidemie, zanim ludzkość zostanie unicestwiona. Gracze muszą współpracować ze sobą, wykorzystując silne strony swych postaci i dobrze planować strategię, jaką wykorzystają, by pozbyć się chorób, zanim w serii coraz gwałtowniejszych epidemii opanują one cały świat.

Puerto Rico
Poszukiwacz złota, kapitan, burmistrz, handlarz, osiedleniec, rzemieślnik czy budowniczy? Czy uda Ci się uzyskać najbardziej dochodową plantację? Czy wybudujesz najbardziej wartościowe budynki? I czy, co najważniejsze, uzyskasz taki dobrobyt, że zasłużysz na najwyższy szacunek wśród mieszkańców Puerto Rico?

zjAva - Baldar

 Orlean
Orlean przeniesie Cię do centralnej Francji okresu średniowiecza, gdzie będziesz zabiegał o powiększenie swoich wpływów. Wykorzystasz w tym celu wszystkie możliwe środki… a będziesz miał ich mnóstwo. Pomnożysz bogactwa i wpływy. Rycerze ochronią twoje ekspedycje. Cieśle zbudują domy handlowe. Dzięki mnichom i ich wiedzy dokonasz cudów w nauce, a także wykorzystasz ich do pracy w różnych dziedzinach. W tej średniowiecznej krainie dróg do zwycięstwa jest tyle, ile traktów i rzek. Ale zwycięzca może być tylko jeden.
Orlean Reinera Stockhausena jest jedną z najlepszych gier 2015 roku. Gra otrzymała nominację do „Kennerspiel des Jahres 2015”.

Wiek Pary
Panie i Panowie, witajcie w Steam Works, w grze, gdzie koła zębate, elektryczność i para napędzą Wasze niezwykłe maszyny. Każdy z Was ma szansę przysłużyć się nauce i zdobyć prestiż, a co najważniejsze – tytuł oficjalnego wynalazcy królowej Anglii. Musicie tylko… zbudować najlepszą z maszyn! Czeka Was wyścig z czasem. Ale nie martwcie się. W tej grze będziecie mogli korzystać z wynalazków stworzonych przez Waszych rywali.

Cthulhu światy
Chulhu! Wezwij jego starych przyjaciół i doprowadź innych do obłędu. Ale uważaj na towarzystwo, by samemu nie stracić zmysłów.
W tej karcianej grze nie liczy się to, ile masz kart, ale jakie kombinacje z nich ułożysz. Dobieraj więc karty rozważnie i uwolnij potencjał drzemiący w potędze Cthulhu.

     Horror w Arkham: Gra karciana
Horror w Arkham: Gra karciana to gra kooperacyjna, w której jeden lub dwoje graczy wciela się w rolę badaczy rozwiązujących przerażające tajemnice. W trakcie rozgrywki gracze spróbują rozwikłać liczne zagadki, które przybliżą ich do ocalenia ludzkości przed niszczycielskim wpływem potężnych Przedwiecznych. Każda rozgrywka to fragment większej historii, a podejmowane przez graczy decyzje wiążą się z zaskakującymi, długofalowymi konsekwencjami.

Star Wars: Armada
Star Wars: Armada to gra o taktycznych starciach flot, osadzona w najważniejszym okresie galaktycznej wojny domowej. W trakcie rozgrywki gracze przejmują kontrolę nad flotami potężnego Imperium oraz nieustraszonych rebeliantów, rzucając do walki liczne okręty wojenne, takie jak niszczyciel gwiezdny typu Victory czy szybką koreliańską korwetę CR90 i fregatę typu Nebulon-B. Dzięki dokładnie odwzorowanym modelom oraz innowacyjnemu systemowi rozgrywki, każde starcie pozwala w pełni poczuć ogrom kosmicznego konfliktu.

Star Wars: Przeznaczenie
Star Wars: Przeznaczenie pozwala graczom przejąć kontrolę nad najpopularniejszymi postaciami uniwersum Gwiezdnych Wojen i wziąć udział w pojedynku, którego stawką jest los galaktyki. Do walki gracze będą wykorzystywać miecze świetlne, blastery oraz inne elementy wyposażenia, które reprezentowane są przez specjalne kości. Pojedynek pomiędzy potężnymi bohaterami i złoczyńcami trwa do momentu, gdy na polu bitwy pozostanie tylko jedna drużyna.

Star Wars: X-wing
X-wing to szybka taktyczna gra osadzona w uniwersum Star Wars. W trakcie rozgrywki gracze kontrolują gwiezdne myśliwce Sojuszu Rebeliantów albo Imperium Galaktycznego, wybierają pilotów, którzy siądą za ich sterami, wyposażają je w specjalne bronie i usprawnienia – wszystko to w celu pokonania rywali.

Star Wars: Imperium Atakuje
Imperium Atakuje to epicka przygodowa gra planszowa dla 2-5 graczy osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Potężna armia imperialna oraz grupa zabójczych łowców nagród staje do walki ze śmiałymi bohaterami Rebelii w szeregu misji taktycznych. Stawkę podnosi obecność legendarnych postaci, między innymi Dartha Vadera i Hana Solo. Każda bitwa kończy się klimatycznym starciem finałowym pomiędzy Imperium a Sojuszem Rebeliantów.

Wiek Złodziei
Wiek Złodziei to gra przeznaczona dla 2 do 4 graczy, z których każdy wciela się w jedną z sześciu postaci tytułowych złodziei. Każda postać posiada unikalne zdolności oraz zestaw szalonych wynalazków, które pomogą jej przemknąć niezauważenie między strażnikami i zdobyć Klejnot Cesarzy o niewyobrażalnej wartości. Samo zdobycie klejnotu to jednak tylko połowa złodziejskiej misji. Po udanej kradzieży trzeba jeszcze ujść z miasta z życiem, a to nie będzie łatwe – straż szybko orientuje się, że klejnot zniknął, a inni złodzieje nie pozostają bezczynni.

TOP Kitchen to familijno-ekonomiczna gra planszowa dla od 2 do 4 osób, która przeniesie Cię w świat profesjonalnej gastronomii. Wciel się w szefa kuchni – zarządzaj menu eleganckiej restauracji, kupuj najlepsze składniki i sprzęty kuchenne. Gotuj wykwintne potrawy i serwuj je z aromatycznymi przyprawami. Zdobądź najwięcej punktów prestiżu i wygraj!
To jedyna w swoim rodzaju gra, która w kompleksowy sposób podchodzi do tematu profesjonalnej kuchni. Dzięki niej możesz poczuć się jak prawdziwy mistrz noża i patelni czy uczestnik kulinarnych programów telewizyjnych. Rozgrywka toczy się na pięknie ilustrowanych planszach, a gracze używają różnego rodzaju kart oraz rzucają kolorowymi kośćmi reprezentującymi składniki kulinarne na specjalnej patelni.
Gra, dzięki przystępnym zasadom i emocjonującej rozgrywce, dostarczy inteligentnej zabawy dla całych rodzin na długie godziny.

Dust Tactics
Jest rok 1947. Wojna, która rozpoczęła się osiem lat temu inwazją Niemiec na Polskę trwa nadal. Konflikt rozprzestrzenił się na cały świat i tylko kilka krajów zachowało swego rodzaju neutralność. Na frontach rozsianych po całym globie trzy supermocarstwa toczą ze sobą boje, aby przejąć kontrolę nad rewolucyjnym źródłem mocy. Elitarne jednostki i wojenne roboty toczą krwawe bitwy, nie chcąc dopuścić przeciwników do niewyobrażalnej potęgi…
Dust Tactics przenosi graczy do alternatywnej rzeczywistości, w której II wojna światowa trwa nadal. W latach 40., dzięki odnalezionym obcym źródłom mocy, wojna przybrała zupełnie inny wymiar. Teraz głównym ogniskiem sporu są złoża rzadkich minerałów, których posiadanie może zaważyć na losach całej wojny.

Afterglow
Afterglow to opowieść o trudach przetrwania na zgliszczach świata, zniszczonego w wyniku niewyobrażalnej katastrofy.
Ci, którzy ocaleli, wędrują po Pustkowiach i przeszukują ruiny dawnych miast w poszukiwaniu wszystkiego, co posiada jakąkolwiek wartość. Krasnoludy rozbudowują Miasta Kuźnie, starając się odbudować chociaż namiastkę dawnej cywilizacji. Fanatyczni wyznawcy Jedynego Boga niosą pomoc ludziom, jednocześnie bezlitośnie eliminując wszelkie objawy oporu. Tajemniczy Naiym’vael pojawiają się i znikają niczym duchy, pozostawiając po sobie jedynie stygnące trupy. Odrzuceni, dzieci Pyłu, mutanci i kanibale napadają na osady i podróżnych, by pożywiać się ciałami swych ofiar. Największym zagrożeniem są jednak Konstrukty, balansujące na granicy życia i śmierci połączenia maszyny i ciała. Wędrują bez ustanku, szukając kolejnych żywych komponentów i części zamiennych, by wzmocnić hordę.
Właśnie w tym niebezpiecznym miejscu przyjdzie Ci walczyć o byt. Stwórz bandę należącą do jednej z sześciu frakcji i kieruj jej poczynaniami w starciach z innymi ocalałymi w grze figurkowej Afterglow Miniatures Game.
Zanurz się jeszcze głębiej w świat gry, stwórz swojego ocalałego i razem z przyjaciółmi sformujcie bandę, która będzie przemierzać Pustkowia w grze fabularnej Afterglow RPG.
Czekamy na Ciebie!

Autarcha to turowa gra strategiczna, w której wojnę prowadzą dwie armie. Rozgrywka odbywa się na planszy, na której oznaczone są różne elementy krajobrazu: teren, las, góry, rzeki i miasta. Plansza poprzecinana jest połączeniami komunikacyjnymi, takimi jak droga i kolej. Każdy z tych elementów może zostać wykorzystany w rozgrywce. Kolej i drogi umożliwiają szybszy transport, las i góry ukrywają wojska i utrudniają ich zniszczenie, a woda zatrzymuje wojska pancerne czy artylerię, które nie mogą pokonywać tych przeszkód. To od gracza zależy, jak wykorzysta elementy planszy.


Trajan

Wcielamy się w jednego z obywateli Imperium Rzymskiego. W bezlitosnej walce o umocnienie naszej pozycji będziemy musieli wykonywać różnego rodzaju akcje: portu, militarną, Trajana, forum, budowy oraz senatu.

Historyczna Gra Bitewna Wrzesień 1939
Pokaz nowego systemu bitewnego opartego o realia wojny obronnej Polski 1939.
Niezwykła dynamika gry, oparta o rozkazy wydawane armii polskiej i niemieckiej, za pomocą kart akcji i reakcji w bardzo realistyczny sposób przenosi graczy-dowódców na pola bitew wrześniowej zawieruchy.
System połączony z kolekcją prostych do złożenia modeli wojskowych i żołnierzy pozwoli graczowi zebrać armię do walki w systemie Wrzesień 1939.

 

          Sabotażysta
Gracze wcielają się w rolę kopaczy, poszukujących bryłek złota w głębokich tunelach, lub w sabotażystów, którzy na każdym kroku utrudniają pracę kopaczom. Członkowie obu grup powinni wspierać się wzajemnie, kiedy już odkryją, kto jest po ich stronie. Jeżeli kopacze zdołają przebić tunel do skarbu, otrzymują nagrodę w postaci bryłek złota, podczas gdy sabotażyści odchodzą z pustymi rękoma. Jednak jeśli kopacze poniosą porażkę, nagrodę zgarniają sabotażyści. Wygrywa gracz, który po zakończeniu trzeciej rundy posiada najwięcej bryłek złota.

Kakao
Gra wprowadza graczy w egzotyczny świat, w którym wcielą się w rolę plemiennych wodzów. W trakcie rozgrywki gracze dokładają kafle pracowników i kafle dżungli do wspólnego obszaru gry. Gra kończy się, gdy każdy gracz umieści wszystkie swoje kafle pracowników w obszarze gry. Zwycięża osoba, która zdobyła najwięcej złota.

 

Trucizna
W pracowni alchemika bulgocą na ogniu trzy kociołki z eliksirami. Gracze kolejno wrzucają karty eliksirów do wybranych kociołków, uważając przy tym, aby ich zawartość nie wykipiała. Jeśli gracz sprawi, że suma wartości wszystkich kart znajdujących się w kociołku przekroczy 13, musi zabrać karty z kociołka. Otrzymane karty są na koniec gry źródłem punktów ujemnych. Jednak zdobywając większość kart danego koloru, gracz może zapewnić sobie odporność na jego działanie.

Imperializm: Droga ku dominacji
Władcy największych europejskich mocarstw nie szczędzą grosza na organizację wypraw, których celem jest odkrywanie nowych zakątków świata. Każda nowo odkryta kraina poszerza granicę imperium, podnosi prestiż władcy i zwiększa wpływy do skarbca. Możni tego świata torują sobie drogę do chwały mieczem, spiskiem i intrygą. Gracze przejmują kontrolę nad jednym z mocarstw i starają się przekształcić je w potężne imperium.

Urban Panic
Gracze wcielają się w role inwestorów budowlanych projektujących miasta przyjazne mieszkańcom. Z pomocą architekta, burmistrza, planistki, inżyniera, a nawet szpiega muszą zadbać o każdy aspekt życia miejskiego – odpowiednią liczbę miejsc pracy, inwestycje w przemysł i miejsca rozrywki, ekologię i budżet miejski. Wybudowanie idealnego miasta nie jest jednak takie proste, zwłaszcza gdy każdy element musi być połączony z centrum, fundusze są mocno ograniczone, a zawistna konkurencja ma tendencję do podkradania planów.

Enclave Zakon Krańca Świata
Świat po apokalipsie. Dookoła znaki świadczące o upadku ludzkości. Wszystko to z powodu wielkich przywódców religijnych, którzy odkryli sposób kontrolowania rzeczywistości… Uczestnicy wcielają się w pozyskiwaczy, posiadających talent do abordaży. Muszą dbać o kondycję fizyczną i psychiczną swoich wysłanników, aby móc skutecznie wykonywać misję w wyższym wymiarze, a tym samym zdobywać cenne nagrody.

Packa na muchy
Szybka i bardzo zakręcona gra. Gracze, w kolejności zgodnej z kierunkiem ruchu wskazówek zegara, odkrywają karty. Grający, wyposażeni w packi na muchy, starają się równocześnie pacnąć najbardziej wartościowe muchy. Zwycięzcą zostaje gracz, który na końcu gry posiada najbardziej wartościowe muchy.

Halli Galli
Wielka sałatka owocowa z bananami, truskawkami, limonkami i śliwkami! Każdy gracz kolejno odwraca kartę, zmieniając skład sałatki. W chwili, gdy odkryte karty pokażą 5 owoców tego samego rodzaju, pierwszy gracz, który zadzwoni dzwonkiem, wygrywa wszystkie odkryte karty.

Bang!
Dynamiczna gra karciana osadzona w realiach Dzikiego, nieokiełznanego Zachodu. Każdy z graczy wciela się w jedną z 3 ról: stróża prawa, bandytę lub renegata, a celem jest wyeliminowanie przeciwników. Szczególnie ważnym elementem gry jest fakt, że rola każdego z graczy jest tajna i nigdy nie wiemy, kto jest przyjacielem, a kto wrogiem. Gra cechuje się bardzo dużą interakcją pomiędzy graczami, prostymi zasadami i szybką rozgrywką.

Bang! Gra kościana
Pomysł na rozgrywkę pozostaje taki sam, jak w Bangu podstawowym: wylosuj dla siebie postać oraz tajną rolę, a potem wykorzystaj umiejętności oraz szczęście, aby osiągnąć przypisany do roli cel. Wszystko zmieniają kostki: dzięki nim gra staje się szybka i emocjonująca.

Carcassonne
Gracze wyciągają losowe elementy planszy i kładą na stole, układając przy sobie tak, aby stworzyć nowe zamki, rzeki i łąki. Gdy stworzysz nowy obiekt, możesz przejąć nad nim kontrolę. Im więcej żetonów znajduje się na stole, tym obiekty robią się większe. Celem gry jest zebranie jak największej liczby punktów na koniec gry, gdy skończą się żetony, które można układać na stole.

Imperium w 8 minut
Niesamowicie szybka gra oparta na mechanice kontroli obszarów, wymagająca od graczy podejmowania trudnych decyzji. Gracze podbijają lądy, zbierają dobra i toczą bitwy, aby stworzyć potężne imperium. Każdy z graczy dobiera kartę spośród sześciu odkrytych, a następnie wykonuje widniejącą na niej akcję i zatrzymuje ją, by dostarczała jego imperium jednego z dostępnych dóbr. Akcje pozwalają graczom przejmować kontrolę nad mapą. Z drugiej strony zestawy dóbr dają więcej punktów na koniec gry. Gracze muszą nieustannie balansować między tymi dwoma aspektami gry.

 

I AM ZOMBIE to ostatnie dzieło Marka Rein-Hagena, odpowiedzialnego m.in. za stworzenie „Świata Mroku” ze słynnym systemem „Wampir: Maskarada” na czele.
I AM ZOMBIE jest pierwszym systemem live RPG, w którym gracze wcielają się w żywe trupy zamiast w broniących się przed nimi ludzi. Półżywi, określani w grze mianem Toksyków, są świadomymi istotami, funkcjonującymi w zaskakująco złożonym społeczeństwie. Tak oryginalne podejście pozwala na zupełnie nowy kształt przygody w świecie, który jest oparty na naszych realiach, a jednak jest tak bardzo od nich odległy. Natura choroby toczącej protagonistów I AM ZOMBIE wyposaża ich w nadnaturalne zdolności, jednocześnie podporządkowując potężnym przywódcom konkretnych frakcji. Jakby tego było mało, plaga wciąż toczy zarażone ciała, wypełniając je toksycznymi substancjami. Dają one graczom dodatkowe moce, ale przekroczenie bezpiecznej granicy stężenia może spowodować nieodwracalne skutki. I to nie śmierć mamy na myśli – ona była dopiero pierwszym krokiem przygody!

zjAva - Portal

Bohater do wynajęcia
Lokalne królestwa od dawna prowadzą niekończące się wojny i wojenki. To trwa zdecydowanie za długo. Jest tylko jeden sposób, by zakończyć ten konflikt i osiągnąć ostateczne zwycięstwo: zebrać grupę sześciu najodważniejszych bohaterów.
I to właśnie będzie Wasze zadanie. Bohaterowie mogą na pierwszy rzut oka nie wyglądać na poważnych zawodników, ale zapewniamy – w kupie są niepokonani! W różnorodności tkwi ich siła. Wykorzystajcie spryt i otrzymane wskazówki, by zgromadzić pełen skład, zanim zrobią to inni gracze.
Nowy tytuł od Portal Games to kawał solidnej, pełnej humoru zabawy dla osób w każdym wieku. Proste reguły, przezabawne ilustracje oraz krótki czas rozgrywki sprawiają, że Bohater do wynajęcia jest idealną grą imprezową.
Zbierz drużynę największych bohaterów i poprowadź ich ku zwycięstwu!

Obóz Ninja
Pooobudka, śpiochy! Mam nadzieję, że jesteście wypoczęci, bo Mistrz Saru zaplanował dla Was dzień pełen ćwiczeń! Tylko najlepsi dostąpią zaszczytu, jakim jest stanowisko osobistego asystenta Mistrza. Pokażcie więc, że szybko chłoniecie wiedzę i jesteście szybsi i sprytniejsi od pozostałych uczestników. Dacie radę?
Obóz Ninja to rodzinna gra karciana w sam raz dla graczy, którzy szukają szybkiego, lecz wymagającego tytułu! Gra opiera się na znanym z przeboju “Hej! To moja ryba!” mechanizmie, gdzie gracze poruszają swoimi pionami i zbierają karty z pól, na których rozpoczęli ruch. Zaplanuj ruch na kilka kolejek do przodu, przygotuj się do zebrania kolejnych kart i zaskocz przeciwnika specjalnymi zdolnościami!

     Siedem
7 cudów świata, 7 grzechów głównych, 7 mórz. Gra czerpie inspirację z tradycji renesansu. LIczbie 7 przypisywano wyjątkowe znaczenie i cechy magiczne. Miała stanowić źródło ponadnaturalnych mocy oraz klucz do wytłumaczenia niezwykłych wydarzeń. Każdy zbiór ma unikatową zdolność, którą można wykorzystać kompletując kolumny z kart. Gracze muszą wykazać się sprytem i elastycznie reagować na zmieniającą się sytuację na stole. Piekne ilustracje na płótnowanych kartach pogłębią pozytywne wrażenia w trakcie rozgrywki.

Gangi Nowego Jorku
Gra inspirowana jest wielkim filmem Martina Scorsese! Wkrocz w bezlitosny świat ulicznych gangów XIX-wiecznego Nowego Jorku. Wciel się w przywódcę jednego z rywalizujących gangów i udowodnij, że Ty jesteś najbardziej przebiegły. W tej grze wygrywają wielkie umysły, a nie brutalność – blefuj, oszukuj i zdradzaj w niespodziewanym momencie. Piękne ilustracje na kartach, stworzone z dużym przymróżeniem oka, tworzą dodatkowo unikalny klimat zabawy.

W cieniu tronu
Dwór królewski to niebezpieczne miejsce. Wszyscy knują i spiskują, a zwalczające się frakcje nie przebierają w środkach. Wkrocz w świat pałacowych intryg i niepewnych sojuszy. Wywalcz należne sobie miejsce bezlitośnie eliminując przeciwników, bo oni nie będą mieli litości dla Ciebie. W tej grze się zwycięża albo umiera.
Niemal każda postać posiada specjalną zdolność, ale uważaj – im silniejsza moc, tym mniej cennych punktów jest warta. Musisz znaleźć równowagę pomiędzy różnymi stylami gry. Pamiętaj, że słabe karty zawsze trzeba przekazać przeciwnikom.
Jest to gra jednego z autorów dobrze wszystkim znanego hitu „Tajemnicze domostwo”.

Wyprawa na biegun
Kilka ekspedycji różnych narodowości rywalizuje ze sobą o to, która pierwsza zdobędzie biegun północny. Ruszają wyprawy zaopatrzone w sprzęt, ludzi o niezbędnych kwalifikacjach oraz zaprzęgi psów. Prawdziwym przeciwnikiem będzie jednak bezlitosna przyroda i zmienna pogoda. Częściowo przezroczysta plansza obraca się wraz z każdą zmianą warunków atmosferycznych, powodując również zmianę dostępnych dla gracza możliwości. Grę wymyślili Finowie i kto jak kto, ale oni chyba sporo wiedzą o podbiegunowym zimnie.
Rozgrywkę wzbogaca specjalna (i darmowa) aplikacja mobilna, która nie dość, że ułatwia poznanie zasad, to jeszcze wprowadza nowe urozmaicając zabawę. Pomaga też w zapanowaniu nad różnymi aspektami rozgrywki. Ciekawostką jest przyjazna i łatwa w odbiorze drukowana instrukcja do gry przygotowana w nietypowej formie komiksu.

nIQczemni szaleni naukowcy
Konstruowanie niesamowitych wynalazków to ogromny wysiłek. Żmudne badania, ciągły brak środków i najgorsze z najgorszych – inni naukowcy. Wszyscy oni czyhają tylko, żeby ukraść Twój pomysł i przypisać sobie całą chwałę. Nie wahaj się, bądź sprytniejszy i stwórz prawdziwie nIQczemny wynalazek.
Rewelacyjnie prosta i niebywale zabawna gra Donalda Vaccarino, autora takich hitów jak „Dominion” czy „Królestwo w budowie”. Trzeba prowadzić badanie, szpiegować innych naukowców, zdobywać pieniądze – wszystko dzieje się jednocześnie i nie ma czasu na nudę. No i jeszcze jedna niesamowita sprawa. Każda partia jest zupełnie wyjątkowa. Dlaczego? Do gry dołączone karty konwersji, które zawierają nowe zasady i zmieniają stare. Przed grą losowo wybierane są tylko 2 z 36 dostępnych, zatem liczba wariantów jest praktycznie nieograniczona.

Goblinpiada
Trwa wielka olimpiada goblinów. Najważniejszą i najbardziej emocjonującą konkurencją jest ucieczka przed toczącym się Magicznym Głazem. Tłumy zielonoskórych kibiców szaleją na trybunach – kto zdąży uciec, a kto zostanie splaskacony?
Gracze rzucają naraz kostkami, a następnie łapią jak najszybciej dwie najbardziej im potrzebne w danym momencie. Wyniki na kościach powinny odpowiadać tym jakie znajdują się na zajmowanym polu. Dzięki temu gobliny się przemieszczają w kierunku mety uciekając przed głazem lub wykorzystują specjalne właściwości poszczególnych pól. Ułatwiają tym zadanie sobie lub utrudniając bieg przeciwnikom.

zjAva - GFP
Zapraszamy na stoisko, pokazy i naukę gier wydawcy takich tytułów jak: Dominion, Najeźdźcy z Północy, Mistfall, Kingdomino, Tawerna Hex, Namiestnik, Pocket Imperium.

Alias Original
GRA PRZY KTÓREJ LUDZIE ZACZYNAJĄ MÓWIĆ
ALIAS to zabawna gra o wyrazach, w której podstawowa zasada brzmi “inaczej mówiąc”. Celem jest objaśnienie, zanim przesypie się piasek w klepsydrze, jak najwięcej haseł z kart, za pomocą synonimów, przeciwieństw i podpowiedzi. Za każde odgadnięte hasło pionek przesuwa się do przodu na planszy, a drużyna która szybciej dotrze do mety zwycięża! Brzmi prosto ale czas działa na twoją niekorzyść…

Block Out!
Ułóż stos z niestabilnych klocków! Pierwszy gracz, który pozbędzie się swych kart lub z powodzeniem położy na stosie dziewiąty klocek wygrywa!

Rummy Collection Classique
KLASYCZNA GRA Z KARCIANYMI SYMBOLAMI!
Łatwo się nauczyć trudno wygrać. Zawodnicy wykładają na stół co najmniej trzech kości o tej samej wartości (w różnych kolorach) lub o kolejnych wartościach w jednym kolorze. Gracz, któremu uda się pozbyć wszystkich kostek, zwycięża!

Sekretne Życie Zwierzaków gra 3D Snakes & Ladders
Przejdź na wyższy poziom i zagraj w grę 3D z ulubionymi zwierzakami – Maxem i jego ziomalami!
Podczas gry będziesz wspinał się coraz wyżej i wyżej. Kto dotrze na szczyt zostaje zwycięzcą. Uważaj jednak na czerwone pola z zapadniami!

Założysz się?
PRZEKONAJ SIĘ, KTO TO POTRAFI!
W tej zabawnej grze rodzinnej wykonujesz różne zadania lub odpowiadasz na pytania. Inne osoby obstawiają twój sukces lub porażkę. Jeśli odgadną, wygrywają podwójną wartość obstawionych punktów. Twój sukces to także ekstra punkty dla ciebie!

iKNOW
ZUPEŁNIE NOWA GRA QUIZOWA!
Wyjątkowa. Dynamiczna. Wciągająca.
iKNOW jest grą planszową, w której istotną rolę odgrywa interakcja. Wiedza, umiejętności taktyczne oraz szczęście składają się w jej przypadku na niepowtarzalną całość. Wynik zależy nie tylko od poprawnych odpowiedzi na pytania, ale i od trafnych przewidywań, co do wiedzy znajomych, z którymi grasz.
Przekonaj się, jak dobrze ich znasz!

Poza tym przetestujesz u nas gry takie jak:

– Alias kobiety vs mężczyźni
– Alias rodzinny
– Mikołajek
– Kalaha
– Dicetto
– Mała gra Piwo
– X-tiles
– Totem


Zapraszamy na stoisko, pokazy i naukę gier wydawcy takich tytułów jak: Super Farmer, CV, Barcelona czy Werona, Pretor, Hej to moja ryba!, Spaghetti.


Stowarzyszenie Klub Japoński podczas konwentu Zjava 2017 prowadzić będzie przez całą sobotę warsztaty tradycyjnych japońskich gier planszowych – go, shogi (szachy japońskie) oraz hanafuda (gry karciane). Nowi gracze go, poczynając od zapoznania się z regułami gry, zostaną w trakcie gier szkoleniowych stopniowo wprowadzeni w podstawy taktyki i strategii. Dowiedzą się, co to jest atari lub shicho, poznają techniki tesuji i różne koncepcje oraz pojęcia ważne dla rozgrywki. Zdołają podnieść swoją siłę gry conajmniej o kilka kyu…

Wielkie i malownicze imperium nie pamięta już tak spokojnych czasów. Dwanaście lat bez wojen, najazdów barbarzyńców i maszerujących armii to coś, czego nie słyszano dotąd nawet w pieśniach bardów. Jedynie czasem, gdzieś na rubieżach czy zapomnianych przez świat odludziach małe oddziały maruderów ścierają się w imię dawnych zatargów, honoru lub łatwego zysku. Wojnacja to dynamiczny system bitewny, silnie oparty na kartach jednostek, co pozwala wejść w grę niemal z marszu. Zoptymalizowana mechanika potrafi natomiast zmieścić solidną dawkę taktyki, decyzyjności i realizmu w zaledwie sześćdziesięciu minutach rozgrywki.